П`ятниця, 29.03.2024, 09:35
Вітаю Вас Гість

Гризунчики.ua

Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Цікаві і потрібні статті

Головна » Статті » Хвороби » Хомяків

Хвороби шкіри
Дерматомікози:
Хом'яки дуже рідко хворіють на грибкові захворювання шкіри, але і у них зустрічається трихофітія (лишай), викликається вона грибком Trichophyton mentagrophytes. Як і вся трихофітія, - це захворювання може передаватися людині, тому при підтвердженні діагнозу під час лікування захворювання хворий хом'як не повинен контактувати з іншими тваринами і мінімально контактувати з людьми.Особливо, з дітьми дошкільного віку, з людьми, в яких по якихось причинах ослаблений імунітет. Діагноз тварині ставиться за результатами аналізів, найточніший з це для них висівання досліджуваного матеріалу з місць поразки на живильні середовища і контроль зростання. Основні симптоми: облисіння тіла, гіперемія, сухість і лущення шкіри. Лікування: протигрибкові препарати перорально і місцево.

Ектопаразити:
Демодекоз у хом'яків викликається кліщами Demodex criceti і Demodex aurati. Це захворювання загострюється у тварин в період спаду імунітету. У хом'яків це захворювання протікає без свербіння. Виявляється обширним випаданням волосяного покриву, пригнобленням загального стану тварини, зниженням апетиту.Нотоедроз у хом'яків викликається кліщами Notoedres cati. Для цього захворювання характерними особливостями є дуже сильне свербіння і локальні облисіння тіла, в основному, голови і області анального отвору, рідше-кінцівок. Шкіра в цих місцях пересушена, покрита тріщинами і расчесамі. Нодоедроз дуже заразливий і може уразити всіх мешканців клітки за декілька днів.
Саркоптоз у хом'яків викликається кліщами Sarcoptes anacanthos. З ектопаразітарних захворювань це найгірше переноситься тваринним і має дуже явні і характерні клінічні ознаки. До них відносяться неприборкне свербіння тіла, відмова від корму, агресивність, велика кількість уражених і травмованих кігтями ділянок шкіри, в запущеному стані тіло тварини покривається однією суцільною кіркою. Це захворювання дуже небезпечне для дрібних гризунів, від моменту зараження і до загибелі інколи проходить 2 дні.
Всі ектопаразитичні захворювання підтверджуються аналізами (глибоким зскрібком шкіри), і лише при позитивному результаті дослідження призначається лікування. Після закінчення лікування задається повторний аналіз навіть без клінічних ознак хвороби у тварини.
Лікування: Захворювання лікуються протипаразитарними препаратами. В основному івермектінамі, але курс і вигляд препарату має бути визначений і розрахований по вазі фахівцем. При лікуванні дуже великий ризик інтоксикацій.

Шкірні паразити:
Воші, блохи, власоєди зустрічаються у хом'яків дуже рідко. І, в основному, хом'яки хворіють на цей вигляд паразитом за наявності в квартирі або клітці інших тварин. Наприклад, якщо поставити клітку хом'яка поряд з кліткою морської свинки, ураженою власоїдом, симптоми захворювання незабаром з'являться і у хом'яка. А якщо використовувати заражену підстилку в обох видів цих тварин, але не давати їм контактувати один з одним, морська свинка захворіє в 80 % випадків, а хом'як лише в 5% . Також у хом'яків можуть бути блохи. Якщо в квартирі будуть собаки або кішки, уражені блохами, хом'як може теж короткочасно хворіти на це захворювання.
Основні симптоми: свербіння тіла і наявність паразитів в шерстному покриві. При цьому загальна поведінка і апетит у тварин залишається в нормі. Лікування: обробка протипаразитарними засобами тварини і місця існування.

Механічні травми шкірного покриву:
Дуже часто на прийом до ратологу приносять хом'яків з роздряпаними або раськусаннимі шкірними покривами. Причин таких трав шкіри багато і їх потрібно уміти диференціювати. В першу чергу необхідно виключити грибкові і паразитарні поразки, це робиться шляхом аналізів. При негативному результаті аналізів необхідно виключити наступну причину: алергічну реакцію.Дуже багато харчових продуктів і підстилки викликають у тварини сильне свербіння тіла. Необхідно не забувати той факт, що хом'яки в основному одиночні тварини і при вмісті їх групами дуже часто відбуваються бійки, в ході яких гризуни можуть сильно травмувати один одного. Лікування: Визначення етіології захворювання з подальшим виключенням причин травм шкірних покривів. Дезинфікуючі і ранозагоювальні засоби.

Залишились питання?
Обговори їх у Форумі зі спеціалістами.

Категорія: Хомяків | Додав: Hamsterin (01.07.2010)
Переглядів: 13076 | Коментарі: 40 | Рейтинг: 4.2/11
Всього коментарів: 401 2 3 4 »
40 надя  
0
nandruk

39 Вячеслав  
0
Доброго дня.
Підкажіть, будьласка, чи є у Львові ветеринари-ратологи щоб звернутись на консультацію, або інші спеціалісти?
У хом'яка на задній лапі з'явилось невелике новоутворення.
Дякую.

38 diana  
0
якщо він холодний візьми його на руки почни ростирати і став його на теплу річ тобтом закрий його і побудь з ним і знов ростирай він відкриє очі і почне помало рухатись а ти ростирай і він встане на ноги у мене вже таке було

37 diana  
0
сьогодні з ранку 29 04 2012 року хомячок помер......

36 diana  
0
він почав задихатися

35 diana  
0
якщо у хомячка бється серце і відкриті очі а ле він онімів що треба робити?будьласка підкажіть...це дуже важли во для мене=(

34 оленка  
0
іра34 давати хом"якам цитрусові не можна

33 оленка  
0
суки виете такі дибільні поради да

32 ірина  
0
що робити якщо я дала хомяку мандарину

31 степан  
0
хомка змучений ледве ходить.кординація відсутня...ніколи такого не зустрічав ! зранку ще все було норм.зара напівмертвий !

1-10 11-20 21-30 31-40
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Меню сайту

Категорії розділу

Шиншил [0]
Морських свинок [4]
Хомяків [3]
Мишей і щурів [18]
Декоративні кролики [1]

Пошук

Цікаві сайти

Морські свинки Львів Форум

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 2051

Лічильники

Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2024