П`ятниця, 19.04.2024, 13:11
Вітаю Вас Гість

Гризунчики.ua

Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Цікаві і потрібні статті

Головна » Статті » Хвороби » Мишей і щурів

Конюктивіт
Так узагальнено називають захворювання, що викликають запалення кон'юнктиви, — слизистої оболонки вік і очного яблука. Форми захворювання різноманітні. У кон'юнктивальному мішку можна виявити масу різних мікробів. Викликано це тим, що кон'юнктива постійно контактує із зовнішнім середовищем і забруднюється мікроорганізмами атмосфери. При пониженні імунітету ці мікроби викликають запалення.Також причиною захворювання можуть стати заразливі захворювання, механічні пошкодження, попадання в кон'юнктивальний мішок гноєродних бактерій і ускладнення при інших захворюваннях очей. Кон'юнктивіт називається одностороннім, коли пошкоджено тільки одне око, і двостороннім, коли пошкоджено обидва очі.
Розрізняють гострий і хронічний кон'юктевіт. При гострій формі спостерігається загальне пригноблення тварини, його віка припухають, місцева температура підвищується, спостерігається набряклість і гіперемія кон'юнктиви. За відсутності лікування у вихованця виявляються ознаки світлобоязні, з очей виділяється біло-жовтий гнійний ексудат, спершу рідкий, а потім густою. За відсутності лікування гострий кон'юнктивіт нерідко переходить в хронічну форму або до запалення рогівки (кератит). На останній стадії хвороби тварина повністю втрачає зір в результаті помутніння рогівки.
Лікування і профілактика Як і при всіх інших видах захворювання, для лікування гнійного кон'юктевіта в першу чергу промивають кон'юнктивальний мішок антисептиками і видаляють виділення. Для промивання використовують 2%-ный розчину борної кислоти, а також закапитвают розчини Пеніциліну, гентаміцина і ін. Подальше лікування полягає в закладанні під віко олететрінової мазі 2-3 рази на день. Також можна використовувати прополісну мазь. Якщо на очах хворого тварини утворюються гнійні скориночки, їх розмочують 3%-ным розчином альбуцида, а потім видаляють. Після цього під віка звіра потрібно закласти мазь гідрокортизону або тетрациклінової.Якщо хвороба вже торкнулася рогівки, рекомендується щодня вдувати тварині в очі змішану з цукровою пудрою каломель. Цю процедуру може провести ветеринар або власник звіра. Повторювати вдування треба двічі в день, поки хворий вихованець не вилікується. Для профілактики захворювання необхідно ретельно залицятися за очима вихованця, звертати увагу на щонайменші ознаки запалення, вчасно лікувати їх. Корисно час від часу промивати очі відварами лікарських рослин (ромашка, волошка, чорний чай).

Категорія: Мишей і щурів | Додав: Mouse (20.03.2010)
Переглядів: 4173 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Меню сайту

Категорії розділу

Шиншил [0]
Морських свинок [4]
Хомяків [3]
Мишей і щурів [18]
Декоративні кролики [1]

Пошук

Цікаві сайти

Морські свинки Львів Форум

Наше опитування

А хто у Вас живе?
Всього відповідей: 4476

Лічильники

Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2024