П`ятниця, 29.03.2024, 10:12
Вітаю Вас Гість

Гризунчики.ua

Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Цікаві і потрібні статті

Головна » Статті » Хвороби » Мишей і щурів

Мікоплазмоз
Завівши щурика, потрібно вважати його носієм мікоплазми (як підтверджує статистика нею уражене 70 % поголів'я щурів). Але захворіє Ваш звір чи ні - залежить від багатьох причин, а частіше від їх сукупності:
1. спадкова схильність: якщо мати, батько або інші близькі родичі Вашого щурика все життя страждали від цієї хвороби, то і у нього імунітет, швидше за все, дасть збій, і хвороба рано чи пізно з латентної форми перейде в гостру або хронічну течію;
2. стан імунітету - іммунодефіцити, викликані поряд причин збільшують вірогідність розвитку хвороби: переохолодження, протяги, стреси, важкі пологи, вміст великої кількості тварин в маленькій клітці і інші несприятливі чинники;
3. запалення в органах - мішенях, властивих для захворювання (в першу чергу органи дихання), викликане хімічними, фізичними подразниками або дією алергенів (наприклад, дія пари аміаку, сигаретним димом, пилом або дуже дрібною тирсою, алергія на хвойну тирсу і т.д.), теж можуть сприяти загостренню захворювання.
Простіше кажучи, щурика краще брати від заводчиків або від знайомих, де можна простежити за здоров'ям предків. Впродовж всього життя звіра необхідно приділяти увагу зміцненню імунітету, прагнути уникати стресових станів, не допускати неінфекційних ринітів або кон'юнктивітів або відразу начитати їх лікування.

Але, не дивлячись на Ваші старання, звір захворів - ви чуєте хрипке дихання, з носа або з очей виділяється порфірін (закінчення червоного кольору, схожі на кров). Можуть виникати явища риніту, отиту (голова звіра нахилена на один бік), прогресує млявість, слабкість, може підвищуватися температура. Доречно зауважити - вимірювати її необхідно відразу, як тільки стан Вашого підопічного починає викликати у Вас сумніви (у нормі ректальна температура щура не повинна бути нижче 37 і вище 38,5 градусів за Цельсієм). В цьому випадку не варто піддаватися паніці, потрібно розробити план дій по наданню допомоги хворомій тваринці.
В першу чергу, потрібно знати, що якщо тварина мешкає не сама і можливі його контакти з іншими щурами, хворого необхідно негайно ізолювати, оскільки в гострій фазі захворювання він є джерелом зараження мікоплазмою інших щурів.
Так само необхідно знати те, що:
- Мікоплазма живе і розмножується в клітках епітелію - розмножуючись, вона руйнує клітки і знижує резистентність до умовно-патогенної мікрофлори (стафілококам, стрептококам, кишковій паличці і ін.), вони включаються в запальний процес і можуть викликати пневмонію, артрити, ниркову недостатність, аборти у вагітних самок.
- Сама мікоплазма є пусковим механізмом в запальному процесі, її розташування усередині кліток епітелію робить її малодоступною для антибіотиків. Вона чутлива до невеликої кількості антибіотиків (головним чином тетрациклінового ряду, лінкоміцину), фторхинолонам (байтріл, ципрофлоксацин), сульфаніламідам.
- При лікуванні лікар індивідуально підбирає антибіотик широкої дії, який впливатиме і на активну форму мікоплазми і на секундарную мікрофлору, враховуючи побічні дії протимікробного.
- Для переведення мікоплазми в неактивну форму і підвищення резистентності організму призначаються імуностимулятори (імунофан, ронколейкин, байпомун), так само призначаються вітамінні і полівітамінні препарати, і лікарські засоби, що відносяться до обох груп (катосал, гамавіт). Плюс до всього лікар призначає симптоматичне лікування (бронхолітіки, протизапальні препарати, серцеві, введення електролітів і глюкози, гомеопатичні препарати) залежно від тяжкості і локалізації запального процесу і загального стану організму.

Підведемо підсумки:
1. мікоплазмоз - широко поширене захворювання щурів, їм може захворіти будь-яка тварина в будь-який період життя;
2. заразитися мікоплазмозом від щурів чоловік не може, можна небоязливо спілкуватися з хворим звіром - для вас це не небезпечно;
3. не дивлячись на те, що вилікувати мікоплазмоз повністю не можливо (можна тільки перевести його в неактивну форму), лікування його розроблене і в більшості випадків успішно (багато тварин доживають до глибокої старості, не дивлячись на періоди загострення інфекції, що мали місце протягом життя);
4. не варто сподіватися на наявні відпрацьовані стандартні схеми лікування - їх призначають тваринними з не ускладненим процесом, а що б бути упевненим в цьому, тварину повинен оглянути ветлікар.

Категорія: Мишей і щурів | Додав: Mouse (17.03.2010)
Переглядів: 2225 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Меню сайту

Категорії розділу

Шиншил [0]
Морських свинок [4]
Хомяків [3]
Мишей і щурів [18]
Декоративні кролики [1]

Пошук

Цікаві сайти

Морські свинки Львів Форум

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 2051

Лічильники

Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2024