Четвер, 28.03.2024, 10:41
Вітаю Вас Гість

Гризунчики.ua

Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Цікаві і потрібні статті

Головна » Статті » Хвороби » Мишей і щурів

Риніт
Це запалення слизистої оболонки носа. Збудниками захворювання є декілька видів умовно-патогенної мікрофлори, що населяють носову порожнину. До цього захворювання сприйнятливі тварини всіх віків. Коли умови змісту нормальні, бактерії нічим себе не проявляють. Проте при мізерному годуванні і антисанітарних умовах змісту відбувається ослаблення організму, і вони різко підсилюють свою агресивність. Джерелом зараження цим захворюванням служать хворі інфекційним ринітом тварини. Найпоширеніший шлях зараження — аерогенний. Інфекційний риніт часто приводить до загибелі тварини. Найчастіше звіри заражаються цим захворюванням на стику сезонів року.
Симптоми.
Першими ознаками захворювання може бути чхання, слизисті виділення, іноді з гноєм. Набухає запалена слизиста оболонка коса, важко дихання. Тварина пригноблювана, тре лапами ніс. Коли захворювання ускладнюється, хвороба починає розповсюджуватися на легені. Частішає дихання, прослуховуються хрипи, підвищується температура, тварина відмовляється від корму. Через 1.5—2 місяців звір гине. Необхідно відрізняти інфекційний риніт від незаразного риніту, що виникає в результаті простуди. Головною відмітною ознакою є те, що при незаразному риніті виділення з носа не гнійного характеру.
Лікування і профілактика
При виявленні цього захворювання необхідно провести ретельний огляд всього поголів'я. Хворих тварин слід негайно ізолювати від здорових і продезинфікувати клітки і інвентар. Якщо є примусова вентиляція, треба зробити хлорськіпідарную інгаляцію, яку рекомендується проводити при щільно закритих дверях і вікнах. Для хлороськіпідарной інгаляції необхідно змішати в металевій місткості 2 г сухої хлорної винищити, що містить не меншого 25% активного хлора, і при перемішуванні додати 0,5 мл скипидару на 1 м2 приміщення. Реакція між скипидаром і хлорним вапном протікає дуже бурхливо, тому рекомендується в одній місткості змішувати не більше 2 кг хлорною винищити і відповідної кількості скипидару. Місткість слід перенести в приміщення або у вентиляційну камеру.Звідти з потоком повітря приточування пари поступатимуть в приміщення. При цьому витяжна система повинна бути відключена. Після того, як приміщення наповнюється парами хлорськіпідара, вимикають вентиляцію приточування, а через 25—30 мін інгаляції треба включити всю вентиляцію і провітрити приміщення. Хлорськіпідар рекомендується застосовувати з лікувальною метою у вигляді 7—8 курсів з інтервалами в 2—3 дні. Кожен курс складається з 5 щоденних обробок. З профілактичною метою приміщення обробляють 1 раз в тиждень. З лікувально-профілактичною метою необхідно включати в кормові суміші перед гранулюванням наступні препарати: біомицин з розрахунку 25 міліграм на 1 кг протягом 5 днів кожного місяця, біомицин з фуразолідоном з розрахунку 25 міліграм на 1 кг маси тіла в течії 7 днів. Після тижневої перерви курс лікування повторюють.
Також призначають сульфадіметоксин з розрахунку в перший день 0,2 г на 1 кг маси тіла, а в подальші 4 дні — по 0,017 р. Застосовувати щомісячно протягом 5 днів. Якщо ускладнення все ж таки почалися, рекомендується застосовувати внутрішньом'язове введення окситетрацикліка або біомицина. Для профілактики цього захворювання слід не допускати антисанітарних умов змісту і стежити за раціоном живлення тварини.
Категорія: Мишей і щурів | Додав: Mouse (20.03.2010)
Переглядів: 1150 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Меню сайту

Категорії розділу

Шиншил [0]
Морських свинок [4]
Хомяків [3]
Мишей і щурів [18]
Декоративні кролики [1]

Пошук

Цікаві сайти

Морські свинки Львів Форум

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 2051

Лічильники

Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2024