Вівторок, 19.03.2024, 13:48
Вітаю Вас Гість

Гризунчики.ua

Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Цікаві і потрібні статті

Головна » Статті » Хвороби » Мишей і щурів

Сказ
Справжній сказ відноситься до групи небезпечних для людини захворювань. Хворобу має декілька форм, з яких найчастіше зустрічаються абортивна, буйна і паралітична (тиха). У не залежності від форми протікання інкубаційний період складає від 14 днів до 3 місяців, а зараження наступає тільки у укушених людей і тварин. Захворювання передається через слину при укусі. Одяг і шерсть можуть стати бар'єром на його шляху в організм, крім того, має значення імунологічний стан укушеного. Найбільш небезпечними вважаються укуси скаженої тварини в голову і область нервових вузлів. В цьому випадку збудник вражає нервову тканину набагато швидше. Хвороба протікає в декілька стадій.
І стадія
На першій стадії тварина проявляє апатію, ховається від людей в темному місці. Пізніше різко виявляється агресивність, вихованець без причини лягає і схоплюється, здійснює рухи, як при лові мух, у нього з'являються задишка і свербіння на місці укусу, зіниці розширюються, з пасти починає рясно виділятися тягуча слина. Апетит погіршений, акт ковтання порушений у зв'язку з паралічем нижньої щелепи, наголошується блювота. При появі подібних симптомів у поєднанні з недавніми укусами інших тварин слід негайно звернутися до ветеринара.
ІІ стадія
Друга стадія захворювання характеризується ще більшим збудженням і проявом агресії. Вихованець починає кидатися на всіх людей і тварин, яких бачить, кусає навіть предмети і землю, у нього виявляється підвищена витривалість. Характерними ознаками цього періоду хвороби служать слинотеча, Відвисла щелепа, агресивність, опущена голова і хвіст. Прогресує параліч задніх кінцівок і глотки. Періоди буйства в другій стадії чергуються із спокоєм, а потім пропадають зовсім. Тварина занурюється в депресію, його задні кінцівки, глотка і нижня щелепа остаточно паралізуються, деякі внутрішні органи перестають функціонувати. Зазвичай ця стадія триває не більше 5 днів і закінчується коматозним станом і загибеллю тварини. У хворої тварини можуть наголошуватися не всі симптоми.Проте гризуни, як правило, вмирають протягом 10 днів після проникнення вірусу сказу в мозкову тканину.

Лікування і профілактика.
Домашні щури украй рідко захворюють сказом, це може трапитися лише після безпосереднього контакту з вже хворим твариною. Для попередження зараження краще всього тримати свого вихованця будинку і не виходити з ним на вулицю. У разі виявлення зараження тварину усипляють, а вольєра, де воно містилося, дезинфікують. Якщо тварина виявилася здоровою, його повертають після карантину господареві.

Категорія: Мишей і щурів | Додав: Mouse (20.03.2010)
Переглядів: 2116 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Меню сайту

Категорії розділу

Шиншил [0]
Морських свинок [4]
Хомяків [3]
Мишей і щурів [18]
Декоративні кролики [1]

Пошук

Цікаві сайти

Морські свинки Львів Форум

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 2051

Лічильники

Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2024