Середа, 24.04.2024, 01:03
Вітаю Вас Гість

Гризунчики.ua

Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Цікаві і потрібні статті

Головна » Статті » Хвороби » Мишей і щурів

Воші і блохи
Педикульоз

Паразити (воші) живуть в шерсті і на шкірі тварини, вони добре видно під лупою або мікроскопом, як і яйця уший, які мають грушовидну форму і приклеюються до шерстінкам. Власоєди живуть в шерсті тварини і харчуються лусками шкіри і кров'ю звіра. Тому заражені тварини проявляють помітний неспокій і постійно сверблять. Зараження зазвичай походить безпосередньо від хворих тварин або через предмети, з якими контактували заражені особини. Потрібно бути особливо уважним під час прогулянок поза приміщенням, оскільки на вулиці найлегше підчепити якої-небудь комахи-паразита.
Основним симптомом захворювання, що викликається вошами і власоєдамі, є сильне свербіння, у випадку якщо звір вже заразився, ветеринар може призначити відповідні інсектицидні препарати і методи лікування домашнього улюбленця. У боротьбі з цими захворюваннями найбільш ефективні профілактичні заходи, направлені на вміст домашніх тварин в чистоті, також необхідна уважна перевірка знов придбаних звірів. Вихованців потрібно регулярно оглядати, при необхідності проводити обробку тварин і приміщення препаратами, що знищують комах-паразитів.

Блохи

Блохи — дрібні кровоссальні комахи, слина яких володіє дратівливою дією. Паразитують на багатьох тваринах, є переносниками збудників різних хвороб. Паразитуючи на тілі тварини, блохи харчуються його кров'ю. Укуси викликають сильне свербіння шкіри, її почервоніння. У декоративних гризунів блохи бувають рідко, проте вони легко можуть заразитися блохами від собак або кішок, які живуть в будинку або квартирі і гуляють на вулиці. Укуси бліх можуть викликати у деяких гризунів алергію. Також блохи служать переносниками міксоматоза, небезпечного захворювання.
Лікування і профілактика
При контакті з тваринами, ураженими блохами, гризуни теж можуть заразитися. Бліх знищують за допомогою контактних інсектицидів. Протягом 7—9 днів треба 2 рази на добу занурювати гризуна в 0,5%-ний розчину бромоциклена або 1, 15%-ний розчину нетрітоната. Бромоцикленом обробляється і клітка тварини. Профілактичними заходами є своєчасна перевірка тварин на наявність бліх.
Категорія: Мишей і щурів | Додав: Mouse (20.03.2010)
Переглядів: 4030 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Меню сайту

Категорії розділу

Шиншил [0]
Морських свинок [4]
Хомяків [3]
Мишей і щурів [18]
Декоративні кролики [1]

Пошук

Цікаві сайти

Морські свинки Львів Форум

Наше опитування

А хто у Вас живе?
Всього відповідей: 4476

Лічильники

Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2024