П`ятниця, 19.04.2024, 03:03
Вітаю Вас Гість

Гризунчики.ua

Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Цікаві і потрібні статті

Головна » Статті » Поради у догляді » Морські свинки

Клітка для морських свинок

Нерідко спочатку в будинок потрапляє свинка, а потім вже починають думати куди її "поселити". Найчастіше для цієї мети використовують старий акваріум, що украй небажано.
Морська свинка, щоб вона могла відчувати себе добре і жити із зручністю, потребує відповідно великій і належним чином обладнаній клітці. Кожен, хто хоч раз бачив свинку, що "галопує" по вітальні, зрозуміє, що цій тварині потрібна досить велика клітка. Не дивлячись на те, що виглядає вона незграбною і товстою, морська свинка здійснює різкі рухи і рухоміша і швидша, чим це може показатися. Ви самі в цьому переконаєтеся, намагаючись її зловити між предметами меблів, коли вона тікає, маючи в перспективі повернення в клітку. Розмір клітки особливо важливий, якщо свинку не можна випускати в кімнату або виносити на двір.
Загальний принцип свідчить: чим більше клітка, тим краще живеться тварині. Якщо будувати клітку своїми руками, можна самим підібрати розміри, але так, щоб можна було вільно проносити її в двері. Будь-яка клітка повинна бути виконана з добротного матеріалу. Стара картонна коробка не годиться для морської свинки навіть як тимчасовий притулок. Тварина швидко прогризет картон, і, крім того, він просочиться сечею, що створить ідеальні умови для появи і розмноження бактерій і приведе до виникнення біотоп для паразитів.
Якнайкращим варіантом є клітка з пластиковим дном і знімною верхньою частиною. Її можна без зусиль дезинфікувати гарячою водою з милом.
Морська свинка є гризуном, а гризуни не повинні міститися в дерев'яних клітках; отже, не робіть самі і не використовуйте таку клітку. З міркувань гігієни дно клітки повинне вистилати пластиком. Готові клітки для морських свинок є у продажу у великому асортименті і за різними цінами, залежно від розмірів, якості, устаткування і т.п.
Для утримання морських свинок найбільш відповідними є металеві клітки прямокутної форми, особливо нікельовані. Вони довговічні, гігієнічні, їх ажурні грати пропускають багато світла. Металеві клітки не ушкоджуються звірками і не псуються в результаті обробки дезинфікуючими розчинами.
Клітки, виготовлені з органічного скла, гетінакса і інших синтетичних матеріалів, гігієнічні і не схильні так дії хімічних речовин, як металеві, та зате вони "бояться" гарячої води і високої температури.Крім того тваринки може осліпнути через непрямі промені світла!
Комбіновані клітки менш міцні, чим металеві, але виготовити їх простіше, і комтують вони дешевше.
При виготовленні клітки необхідно дотримувати наступні вимоги:
  1. Підлога, стіни і стеля клітки повинні бути без щілин і добре вистругані всередині.
  2. Клітка повинна бути зручною для повсякденного догляду за твариною, що включає цілий комплекс заходів: чищення клітки, видалення грязі, годування, дезинфекція клітки і т.п.
  3. Підлога і стіни усередині клітки повинні добре освітлювати денним світлом; необхідно також, щоб була постійна притока свіжого повітря.
  4. Площа клітки повинна бути достатньою для того, щоб тварини могли бігати по піддоні.
  5. Клітки необхідно будувати тільки окремі, а не блоками. У разі захворювання звіра в одному з блоків буде неможливо провести в клітці дезинфекцію і перенести звіра разом з кліткою в інше приміщення.
  6. У приміщенні, де містяться морські свинки, клітки ставлять не ближче 20—30 см від зовнішніх стін і не меншого 35—40 см від отопительных/обогревательных приладів.

Клітка розміром 60 х 30 см, у якої є висувний піддон, куди насипають пісок, суха тирса або кладуть сіно, яке змінюють у міру забруднення, цілком підійде для змісту однієї морської свинки. Нормальний послід у морських свинок сформований і майже сухою, що значно полегшує прибирання клітки.
Містити тварин можна поодинці, парами або групами в приміщенні, де температура повітря не нижче 18—20°С, оскільки вони дуже бояться холоду. Якщо ви хочете тримати пару свинок, то вони повинні бути або різностатевими, або самками. Самців тримати разом не рекомендується, вони постійно сваритимуться.
Для змісту 2—3 свинок достатньо клітки 100 х 60 см заввишки близько 50 див. Її можна виготовити з дерева, фанери або оргстекла, а передню стінку із звірівницької сітки на дерев'яному каркасі. Вона ж служитиме дверцями. Сітка з кольорових металів (мідь, латунь) не годиться для гризунів. Потрібна сталева сітка з осередком не більше 2,5 х 2,5 див. Морські свинки мало гризуть, тому для них можна використовувати комбіновані клітки. Якщо в квартирі немає агресивних хижих тварин, закривати зверху клітку не обов'язково.
При висоті клітки менше 30 см, щоб свинка не виплигнула, уздовж стінок зсередини робиться невеликий козирок. Щоб спростити прибирання клітки, необхідний висувний піддон з оргстекла з висотою борту 4 см, а спереду 5—6 див. Для його чищення застосовується совок з оргстекла або пластмас.
Клітки для гризунів, зроблені цілком з сітки, добре виглядають, але для житла свинок незручні. Справа навіть не в протягах. Свинки полохливі і нерідко раптовий шум, чийсь різкий рух викликають у них паніку. Вони "брикають" і біжать рятуватися в найближчий кут або роблять галоп декілька кругів по клітці. При цьому через сітку на підлогу летять тирса, сіно, свинкині "ковбаски". Крім того, попивши молока, свинки мають звичай обтрушувати мордочки. Бризки рідини куди простіше стерти з дерев'яних стінок клітки, чим з шпалер або найближчих меблів.
Категорія: Морські свинки | Додав: Лана (15.03.2010)
Переглядів: 10351 | Рейтинг: 4.4/9
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Меню сайту

Категорії розділу

Шиншили [4]
Щурі та мишки [9]
Морські свинки [22]
Хомяки [14]
Декоративні кролики [8]

Пошук

Цікаві сайти

Морські свинки Львів Форум

Наше опитування

А хто у Вас живе?
Всього відповідей: 4476

Лічильники

Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2024