Четвер, 25.04.2024, 23:08
Вітаю Вас Гість

Гризунчики.ua

Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Цікаві і потрібні статті

Головна » Статті » Поради у догляді » Щурі та мишки

Все що має бути в клітці
Устаткування клітки
Кількість ярусів визначається висотою клітки, але, якщо ви самостійно виготовляєте її, передбачите як мінімум 3-4 яруси або поверхи. Висота кожного ярусу повинна бути такій, щоб щур міг піднятися на задні лапи, тобто, мінімум 150-200 мм, необхідну для цього висоту клітки легко розрахувати. У промислових клітках часто встановлюються поверхи, шукайте таку, в якій відстань між поверхами якомога ближче до вказаного.
Незалежно від кількості ярусів або поверхів, для їх виготовлення не слід використовувати дротяну сітку, яка представляє небезпеку для лап щура. Набагато краще застосувати пластик або ж накрити дротяний поверх шматками лінолеуму. То ж відноситься і до кліток з дротяною підлогою.
Якщо клітка ваших щурів невелика і не дозволяє встановити більш 2-х поверхів, виходом з положення, що створилося, може служити установка ярусів зменшеної висоти, 100-150 мм, які не повинні в цьому випадку перекривати один одного, або полиць з пластика, дерева або бамбука (останній хороший тим, що не розмокає від вологи). При установці полиць слід подумати про сливу сечі, для чого полиця встановлюється з невеликим нахилом або виготовляється з 2-х половин, що мають нахил щодо один одного.

Будиночок, напувалка і годівниця
Краще всього устанвалівать будиночок на нижньому рівні клітки. Хоча багато кліток достатньо просторі і дозволяють встановлювати навіть великий будиночок на одному з поверхів, рекомендується все ж таки ставити його на підлогу. Це дозволить іспользоваать простій у виготовленні і обслуговуванні будиночок без дна. Крім того, "нижня" установка будиночка дозволить щурам ефективніше використовувати верхні яруси для ігор і відпочинку. Щури часто сплять на даху будиночка, який в даному випадку є додатковим ярусом.
Якщо клітка ваших щурів невелика, слід подумати про зовнішню установку будиночка, який можна підвісити до грат в місці розташування однієї з дверей. Отвір в клітці можна зробити і самому, перепилявши ножівкою або надфілем декілька лозин, не забудьте обробити зрізи, щоб не було гострих ділянок. Природно, будиночок без дна в цьому випадку використовувати не удасться. У продажу є підвісні бокси кубел для птахів, проте, вони часто мають дуже маленький розмір, тому краще самому виготовити аналогічну конструкцію з пластика або дерева.
Годівницю слід ставити там, звідки її найпростіше діставатиме. Щури найчастіше відносять їжу в будиночок або ховають по кутах, тому вибір місця для годівниці визначається зручністю доступу (і для щурів теж!).
Як напувалка краще всього використовувати спеціальні кульові напувалки для гризунів, що продаються у всіх зоомагазинах і на пташиних ринках. Встановлювати її слід в найбільш зручному для щурів місці із зовнішнього боку клітки. Використання мисок з водою недоцільно, оскільки вода в них швидко забруднюється шматочками пищи, підстилки і фекаліями, стаючи живильним середовищем для розвитку бактерій. До того ж, щури легко перекидають напувалки під час ігор і метушні, що створює в клітці абсолютно зайву вогкість і вимагає щоденної зміни підстилки.
Будиночок необхідний щурам для відпочинку і самоти у разі нездужання і поганого настрою, а також для укриття у разі переляку. Щури погано відчувають себе, якщо їм ніде сховатися, тому не варто викликати у ваших підопічних відчуття дискомфорту, надайте їм темний куточок.
Зробити будиночок можна з пластика або дерева. При використанні пластика постарайтеся знайти непрозорий або затемнений матеріал, оскільки дуже світлий будиночок буден не дуже зручний для щурів. Як готове рішення можна порекомендувати використовувати пластиковий квітковий горщик або кашпо достатньо великого розміру. В боці вирізується отвір, достатній для пролізання щура, горщик перевертається догори дном, і виходить прекрасний щурячий будиночок. Дерево також годиться для виготовлення будиночка, проте, необхідно буде покрити готовий будиночок декількома шарами лаку, особливо нижні грані стін, які постійно контактуватимуть з вологим середовищем підстилки. Хорошою ідеєю буде виготовлення даху з пластика, оскільки щури часто сидять або сплять на даху будиночка, залишаючи калюжі. В цьому випадку слід також передбачити деякий нахил даху, щоб забезпечити злив.
Розмір будиночка визначається розміром вашого щура. Якщо ви тримаєте 1 тварина, не потрібно робити величезний будиночок, в якому складніше підтримувати потрібну температуру. Для однієї або двох щурів цілком підійде будиночок розміром 250х150х100 мм. Проте, якщо ваш щур ще дуже молодий, варто подумати про виготовлення декількох будиночків "на вирощування".
Дно у будиночка робити не слід (це не відноситься до зовнішніх підвісних будиночків), це істотно полегшить його обслуговування, оскільки не потрібно буде мити його дуже часто для видалення слідів сечі. В цьому випадку обов'язкове використання підстилки кубла із старих м'яких ганчірок або іншого матеріалу.
Якщо ви містите декілька щурів, можна передбачити в будиночку декілька входів, щоб при виникненні сутички слабкіший щур міг ретируватися через задні двері, а не бути затиснутим у вузькому місці.
Не дивлячись на те, що щури прагнуть заховати смачні шматочки, спеціальні комори їм зазвичай не потрібні, оскільки найчастіше запаси, які зроблені щуром за день, знищуватимуться вночі. До того ж щури часто використовують як комору свій будиночок або взагалі розтягують їжу по кутах. Крім того, наявність запасів свідчитиме про дуже велику кількість отримуваним щуром їжі, що кінець кінцем може привести до ожиріння.
Наявність піддону полегшує процес прибирання клітки, оскільки достатньо лише витягнути його, прочистити і промити, повне розбирання клітки в даному випадку не є необхідністю. До того ж пластиковий піддон обереже дно дерев'яної клітки від розмокання.

Категорія: Щурі та мишки | Додав: Mouse (17.03.2010)
Переглядів: 2856 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 марина  
0
які э цікаві ігри для щурів

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Меню сайту

Категорії розділу

Шиншили [4]
Щурі та мишки [9]
Морські свинки [22]
Хомяки [14]
Декоративні кролики [8]

Пошук

Цікаві сайти

Морські свинки Львів Форум

Наше опитування

А хто у Вас живе?
Всього відповідей: 4476

Лічильники

Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2024