Четвер, 25.04.2024, 18:26
Вітаю Вас Гість

Гризунчики.ua

Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Цікаві і потрібні статті

Головна » Статті » Поради у догляді » Щурі та мишки

Житло для щурика
Акваріум захистить щура від протягів, але унаслідок недостатньої циркуляції повітря клімат в нім тепліше і влажнєє, чим в дротяна клітка. Акваріум також важче прикрашати і обладнати необхідним приладдям для лазіння. 20-галлонный (90 літрів) резервуару буде чималим будинком для однієї або двох самок або самців, він повинен чиститися двічі в тиждень, оскільки щурам в акваріумі доводиться більше контактувати з продуктами метаболізму, на відміну від дротяної клітки, де щури можуть забиратися на полиці. Акваріум утрудняє спілкування з тваринами. Щури, розміщені в акваріумах, потребують щоденних вправ, якщо щур, не бігає в колесі.
Дротяні клітки повинні бути з порошковим покритиєм (плакированнимі), а не гальванізірованимі, оскільки дріт, що гальванізується, корродіровать під впливом сечі. Пол клітки повинен бути цілісним, а не дротяним, то ж відноситься і до полиць. Дротяні полиці і підлога, а також сходи, особливо з сітки з розміром 1/2"x1" часто є причиною переломів і розтягувань лап щурів. Дерев'яні клітки абсолютно неприйнятні для щурів, оскільки сеча вбереться в деревину, викликаючи збільшення концентрації аміаку, яка може привести або розвинути захворювання дихальних шляхів. Крім того, щури можуть прогризть деревину і втекти. Деревина може також розщеплюватися, що створює небезпеку для тіла щура.
Мінімально допустимим розміром клітки, в якій міститимуться 1-2 щури, є 2 кв. фута в підставі (приблизно 600х300 мм) і як мінімум 1.5-2 фути у висоту (450-600 мм), проте, фабричні клітки такого розміру зустрічаються нечасто, тому постарайтеся знайти макисмально велику клітку. Вища її вартість буде компенсована додатковими зручностями і життєвим простором, які отримають ваші щури. Якщо ви плануєте містити більшу кількість тварин і, особливо, займатися розведенням, вам слід пошукати альтернативні рішення. Клітку можна побудувати самому або виготовити на замовлення, в обох випадках ви можете найточніше врахувати ваші умови. Крім того, цілком можна спорудити 'збірну' клітку, складену з декількох звичайних.
Встановлювати клітку слід в місцях, захищених від протягів і прямих сонячних променів, тому її категорично не можна встановлювати на підвіконні. Установка на підлозі допустима лише у разі повного отстутствія протягів в цьому місці. Оптимальним місцем установки є настінна полиця або столик заввишки 1-1.5 метра від підлоги, наетой висоті інтенсивність повітряних потоків набагато нижча, ніж на рівні підлоги. Звичайно ж, не слід розташовувати клітку біля дверей, особливо зовнішніх, краще всього знайти для неї не дуже темний кут подалльше від джерел протягу.
Підстава клітки краще всьогo з пластика, в цьому випадку воно не розмокатиме від вологи, і його набагато простіше чистити і мити. Дерев'яна підстава менш зручно в обслуговуванні, хоча воно простіше і доступнєє при виготовленні в домашніх умовах. Якщо ви вирішили використовувати дерево як матеріал для підстави клітки, обов'язково продезинфікуйте матеріал і покрійте готову підставу декількома шарами лаку, щоб запобігти рзбуханіє деревинам. Використання пластикового піддону декілька полегшує ситуацію.

Категорія: Щурі та мишки | Додав: Mouse (17.03.2010)
Переглядів: 2330 | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Меню сайту

Категорії розділу

Шиншили [4]
Щурі та мишки [9]
Морські свинки [22]
Хомяки [14]
Декоративні кролики [8]

Пошук

Цікаві сайти

Морські свинки Львів Форум

Наше опитування

А хто у Вас живе?
Всього відповідей: 4476

Лічильники

Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2024