П`ятниця, 26.04.2024, 09:21
Вітаю Вас Гість

Гризунчики.ua

Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Цікаві і потрібні статті

Головна » Статті » Хвороби » Мишей і щурів

Короста
Збудниками цього захворювання є коростяві кліщі класу павукоподібних, типу членистоногих. Існують коростяві кліщі трьох видів: нашкірники, кожєєди, зудні. Всі види цих паразитів представляють небезпеку для людини, оскільки є збудниками багатьох хвороб. Тому при підозрі на це захворювання потрібно терміново показати тварину ветеринарові. Зудні проникають у верхні шари шкіри. Кожєєди знаходяться на поверхні шкіри і харчуються шкірною лупою. Нашкірники смокчуть кров тварини, проколюючи шкіру, при цьому їх неможливо побачити неозброєним оком із-за дуже малих розмірів. Зараження може відбуватися при контакті з хворими тваринами і через предмети відходу, руки і одяг людини. Розповсюдженню хвороби сприяє торгівля домашніми тваринами на ринках за відсутності належного ветеринарного контролю.Хвора тваринка відчуває сильне свербіння, шкіра стає тонкою і починає лущитися. Тварині загрожує виснаження, іноді смерть. Короста не тільки викликає ураження шкірного покриву, але і приводить до загального ослаблення організму, виснаження і навіть смерті. Тварина стає схильною до багатьох захворюванням, які виникають при слабкому імунітеті.

Симптомом хвороби служить сильне свербіння, оскільки відбувається переміщення комахи у верхньому шарі шкіри. У тварини швидко пропадає апетит, воно починає свербіти, на тілі з'являються струпи, ділянки шкіри, що облисіли.

Лікування і профілактика
Хворі тварини ізолюються, приміщення, де вони містилися, дезинфікуються. Щодня гризуна потрібно обробляти сірчаною маззю, 3%-ним розчином СК-9, сумішшю хлорофосу і 1 %-ного розчину Д-33. Погано організований зміст і годування тварин сприяє розповсюдженню хвороби, тому треба дотримуватися санітарно-гігієнічних норм. Діагностувати коросту і призначити лікування у кожному конкретному випадку може тільки ветеринар. Клітку, де містяться гризуни, в профілактичних цілях треба регулярно мити і дезинфікувати. Придбаних тварин піддають карантину на термін не меншого 1 міс., ветеринарному огляду кожного тижня і одноразовій обробці рекомендованим ветеринаром засобом. Обов'язкові для дотримання міри особистої гігієни домашніх тварин.Перед прогулянкою або заміською поїздкою необхідна обробка звіра спеціальним препаратом, який оберігає від кліщів. Особливо ретельного огляду вимагають живіт, вуха, пахвові западини звіра. Пошкоджене місце змащують йодом або діамантовим зеленим. Для профілактики доцільно часто міняти підстилку, яка може стати розсадником багатьох заразливих хворіб.

Категорія: Мишей і щурів | Додав: Mouse (20.03.2010)
Переглядів: 1370 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Меню сайту

Категорії розділу

Шиншил [0]
Морських свинок [4]
Хомяків [3]
Мишей і щурів [18]
Декоративні кролики [1]

Пошук

Цікаві сайти

Морські свинки Львів Форум

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 2051

Лічильники

Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2024