Субота, 11.05.2024, 05:18
Вітаю Вас Гість

Гризунчики.ua

Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Цікаві і потрібні статті

Головна » Статті » Хвороби » Морських свинок

Хвороби очей
Але запитаєте їх - запитаєте будь-якого - скільки свинок в процентному співвідношенні страждають від цього захворювання або поцікавтеся, що вони знають про "м'ясисте" око, око з жировими відкладеннями або штучне око, і відповіддю Вам буде нерозуміючий погляд. І я був абсолютно таким же всього чотири місяці тому. А потім студентка випускного курсу факультету ветеринарії Кембріджа сказала, що цікавиться морськими свинками, і - чи можу я запропонувати їй дослідження? Я знав, що Томас Еванс, що зараз працює офтальмологом в манчестері, вже проводив деяке попереднє дослідження по офтальмології морських свинок, і подумав, що варто подивитися, чи зможемо ми перевірити з сотню тварин і з'ясувати, що у них за захворювання. З сотню? В результаті швидкого дзвінка в Кембріджську Опікунську раду з морських свинок я отримав чотири або п'ять телефонних номерів - в основному, притулків для тварин.Візити в найближчі з них дали мені 500 тварин для досліджень, про попередні результати яких я і повідомлю тут. Зараз ми пробуємо досліджувати очі 1000 морських свинок, проте завдяки інтересу, який викликала наша робота на сьогоднішній виставці в Лондоні, у нас, можливо, вийде довести цю цифру 2000 у відносно короткий термін.Отже, що ж ми побачили? Я був абсолютно приголомшений кількістю морських свинок із захворюваннями очей в цій першій партії в 500 тварин. Більше 20% з досліджених нами свинок страждали від тієї або іншої хвороби очей; у більшості була катаракта, тобто помутніння кришталика. Найбільшою ж несподіванкою для мене стало те, що у спеціально виведених свинок шоу-класу захворювання очей зустрічаються набагато рідше, ніж у звичайних домашніх улюбленців. Ця ситуація прямо протилежна тій, до якої ми звикли у собак. Адже саме породисті пси страждають від спадкових захворювань очей - від катаракти до дегенерації сітківки - тоді як дворняжки і напівкровки вільні від подібних турбот. З свинками справа йде абсолютно інакше, за винятком пари аномалій типу катаракти у абіссінців.
"М'ясисті" очі (малюнок 3) - це вже зовсім інше; схоже захворювання зустрічається у собак і кроликів, коли слізна залоза третього століття виходить з свого нормального положення. Знову ж таки мені ще треба перевірити багато подібних випадків, щоб узяти пробу і точно підтвердити діагноз.
Діабетична катаракта (малюнок 4) - ще одне захворювання, яке ріднить свинок з собаками. І у тих, і у інших достатньо швидко розвивається повна, можна навіть сказати, зріла катаракта при діабеті. Вона провокується високим рівнем цукру в крові (що характерний для діабету) - цукор проникає в кришталик і, після ряду незрозумілих змін, сприяє надходженню в кришталик води, викликаючи тим самим необоротну катаракту. Цікаве те, що у різних видів тварин різна схильність до діабетичної катаракти. У людей подібна катаракта розвивається тільки на пізній стадії діабету і виражається лише в невеликому помутнінні кришталика. У собак утворюється зріла катаракта через рік після початку діабету, а у кішок, страждаючих діабетом, взагалі не буває катаракти. У морських свинок, схоже, зріла діабетична катаракта розвивається швидко, але якщо у когось з вас є свинка, страждаюча діабетом, але без катаракти - мені було б дуже цікаво. До цього дослідження, в якому ми вивчаємо велику кількість здорових тварин, я, як офтальмолог, бачив тільки тих, у кого були подібні проблеми з очима.
Фактично, певне помутніння кришталика спостерігається у багатьох свинок старшого віку. У молодих тварин можуть бути кришені крапки на задній стінці кришталика, це пов'язано з кровоносними судинами, які з'являються до народження і винні зникнуть через декілька тижнів життя. Але у всіх старших особин - будь то люди, собаки, кішки або морські свинки - розвивається той або інший ступінь помутніння кришталика до кінця життя. Якщо у трирічної свинки не з'явилася катаракта - це дуже незвичайний випадок, а у деяких порід, наприклад, у абіссінців або чалих помісей (свинок, які виходять від схрещування двох батьків чалої масті) сильна катаракта з'являється у відносно ранньому віці. Ми знаємо, який ген провокує це захворювання у абіссінців, а ось ситуація з чалими не ясна. В цілому, пігмент грає важливу роль у формуванні очей, сприяючи розвитку інших клітин, які також мають значення для зростання очей і розвитку голови в цілому.Так, дефекти очей спостерігаються у чорних собак, і те ж саме, можливо, відбувається з чалими свинками (малюнки 5 і 6).
Останнє ж захворювання достатнє незвично - можливо, ви таке бачили і теж дивувалися, чим це спровоковано: біла смужка, або маса, на з'єднанні між рогівкою - передньою прозорою частиною ока - і склерою - білком ока. Ми називаємо цю область "лімбус", що по-латінські означає "пляж". Мені подобається представляти чисті води рогівки, що набігають на білий пісок склери. Проте, досить лірики. Ця біла маса (малюнок 7), фактично, є кісткою, утвореною в зовнішній оболонці ока. На нашу думку, таке відбувається, коли надлишок вітаміну С проникає в особливу рідину в очах. Це провокує утворення нової кісточки в тілі, де її бути не повинно - ми називаємо це явище незвичайним терміном "гетеротопічеськоє кісткова освіта". Це освіта, як нам здається, не спричиняє за собою яких-небудь негативних наслідків і не впливає на зір.
Категорія: Морських свинок | Додав: Лана (16.03.2010) W
Переглядів: 3328 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
1 Настя Іванчіхіна  
0
В мене свинка з того часу як я її купила дуже злякано бігає по ящику,лякається кожного звуку і руху,вона в мене вже пів року.Якось підводячи палець до її ока дуже близько вона його закрила лише тоді коли я до нього майже торкнулась....мій брат якось сказав шо вона може бути сліпа.Розкажіть будь-ласка як визначити чи справді свинка сліпа??????

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Меню сайту

Категорії розділу

Шиншил [0]
Морських свинок [4]
Хомяків [3]
Мишей і щурів [18]
Декоративні кролики [1]

Пошук

Цікаві сайти

Морські свинки Львів Форум

Наше опитування

А хто у Вас живе?
Всього відповідей: 4476

Лічильники

Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2024