Субота, 27.04.2024, 06:24
Вітаю Вас Гість

Гризунчики.ua

Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Цікаві і потрібні статті

Головна » Статті » Хвороби » Морських свинок

Хвороби тварвної системи

Глисти
Глисти ведуть паразитарний спосіб життя в тілі тварини. Поза сумнівом, присутність їх шкідливо для тварин, оскільки глисти поглинають живильні речовини і можуть викликати виснаження організму. Всі глисти в процесі своєї життєдіяльності виділяють отруйні речовини, що викликає інтоксикацію організму тварин. Глисти бувають плоскі (стрічкові) і круглі.
Стрічкові глисти живуть в кишечнику, мають вид вузької тасьомки, що складається з окремих члеників і звужується до одного кінця, на якому розташовується головка з присосками. Чим далі членик від голови, тим він зріліший. Коли в нім дозрівають яєчка, він відривається і виділяється з фекаліями в зовнішнє середовище. З яєчок членика, який з'їдений тваринним, виходять зародки. Вони буравлять стінку кишечника, потрапляють в кров і розносяться по всьому організму. У різних внутрішніх органах або в головному мозку тварини може утворитися кіста, де знаходяться зародки глистів дуже небезпечні для людини.

Круглі глисти бувають багатьох видів. Деякі з них мають вид тонких ниточок білуватого і рожевого кольору, живуть частіше в кишечнику, іноді в печінці і легенях. При випорожнюванні тварин зрілі яєчка виділяються в зовнішнє середовище. Зараження відбувається при поїданні їх тваринами з кормом; при контакті з такими тваринами може заразитися і людина.
При виявленні будь-яких глистів необхідно звертатися до ветеринарного лікаря, який призначає лікування.
При аськарідозах добрий результат дає застосування піперазину (за призначенням лікаря). Необхідно строго дотримувати при цьому особисту гігієну.
 
 
Захворювання органів травлення

Захворювання органів травлення виникають унаслідок неправильного годування або тривалого переохолодження, а також на грунті інфекції.
Ознаки захворювання: погіршення апетиту, пронос, загальний пригноблюваний стан, обмеженість рухів.
Лікування: в першу чергу треба очистити шлунково-кишковий тракт тварини. З цією метою дають всередину столову ложку вазелінової або касторової олії, а потім біомицин, синтоміцин, льовоміцитін, фталазол або энтеросеп-тол по 1/3 пігулки 2 рази на день; як пиття — слаборозовий розчин марганцевокислого калія або міцний чай; при замку — вазелінова або касторова олія.
 
Кормові дефіцити

Не дивлячись на те, що наявні в продажі готові кормові суміші зазвичай повною мірою достатні для більшості тварин, трапляється, на жаль, так, що у багатьох морських свинок виявляються симптоми дефіциту певних живильних компонентів. Найчастіше зустрічається є, ймовірно, недолік вітаміну С, хоча це і рідко набуває настільки гострих форм, щоб мали місце явно виражені симптоми. Отже, потрібно постійно пам'ятати про цю загрозу, усвідомлюючи, що недолік вітаміну С ослабляє природну імунну систему організму і збільшує вірогідність захворювання.
Якщо свинка отримуватиме овочі і фрукти, можна бути упевненим в тому, що їй не загрожує дефіцит вітаміну С. Помимо зелени, яка дається зазвичай, можна час від часу підсовувати їй пучок бадилля петрушки — вона містить багато вітаміну С, і більшість морських свинок їдять її вельми охоче.
Прогресуючий дефіцит вітаміну С веде так само, як і у людей, до цинги. Ось що пише із цього приводу в своїй книзі «Брати наші менші» відомий німецький письменник і журналіст Бернгард Гржімек: «... у цих смішних товстих звіряток одне з нами, людьми, загальне: вони можуть, як і ми, захворіти цингою. Правда, у себе на батьківщині, в Перу, де розгулює маса як диких, так і домашніх морських свинок, вони ніколи не страждали від подібного захворювання. Це ми, люди, нагородили нещасних піддослідних тварин такою хворобою». В процесі еволюції вони втратили здібність до синтезу вітаміну С. Симптомами цинги є зуби, що хитаються, а в украй гострій формі — напади, під час яких тварина лежить зазвичай на боці з розкинутими лапами і виразом болю на мордочці. Порятунком у такому разі може стати тільки сильна доза вітаміну С, краще всього у вигляді розчину, яку дають згідно вказівкам лікаря-ветеринара.
Морським свинкам можна щодня давати як мінімум 5 міліграм вітаміну С з питною водою. Як орієнтовна доза можна рекомендувати 1 міліграм аскорбінової кислоти на 1 мл води. Оскільки аскорбінова кислота легко вступає в хімічні реакції, розчин необхідно щодня міняти. При вмісті морської свинки в домашніх умовах їй необхідно в середньому 20 міліграм вітаміну С в день.
У випадках інших авітамінозів, наприклад, що виявляються у випаданні шерсти або шкірній алергії, рекомендується щодня давати полівітамінний препарат. Крім того, зрозуміло, слід прагнути до виключення причини захворювання, бо при належному живленні така проблема не повинна виникати в принципі.
Вже ослаблені тварини легко застуджуються. Це відбувається, головним чином, тоді, коли кормовим дефіцитам супроводить неправильне визначення місця для клітки. Коли свинка простудиться, необхідно: усунути першопричину хвороби; тримати тварину в теплі; спробувати укріпити його
імунну систему, збільшивши дозу вітамінів.
Менш небезпечними, але теж неприємними є запалення очей, викликані протягами. В цьому випадку першим кроком також повинне стати перенесення тварини з невідповідного для нього місця. Крім того, застосовуються очні краплі, прописані лікарем-ветеринаром.
Щоб не піддавати морську свинку небезпеки, пов'язаної з різкими змінами температури, виносити її на балкон можна тільки тоді, коли встановиться дійсно тепла погода. Цей південноамериканський гризун відчуває себе краще всього при температурі біля 20°С.Тварини, що містяться на вулиці, повинні регулярно отримувати вітамін С в профілактичних дозах.
 
Парафіт
Збудник хвороби — мікроб. Зараження відбувається через корм і воду. При гострій, швидко протікаючій формі хвороби тварина малорухлива, відмовляється від корму, з'являється пронос; при хронічній формі зменшується апетит, шерсть наїжачується, тварина стає млявою, на 4—6-й день з'являється пронос. З лікувальною метою дається бактеріофаг протитифозний і антибіотики за призначенням ветеринарного лікаря.
Категорія: Морських свинок | Додав: Лана (16.03.2010)
Переглядів: 3142 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 3.2/5
Всього коментарів: 3
3 юлія  
0
а що може означати коли в неї виділення коричневого кольору і +всі симптоми вище зазначені-сидить на місці,шерсть наїжачилась,не їсть і не п'є,поведінка зовсім не характерна їй???

2 ДІАНА  
0
не їсть, сидить на місці, проносила

1 рппаке  
0
поганоєєєє

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Меню сайту

Категорії розділу

Шиншил [0]
Морських свинок [4]
Хомяків [3]
Мишей і щурів [18]
Декоративні кролики [1]

Пошук

Цікаві сайти

Морські свинки Львів Форум

Наше опитування

А хто у Вас живе?
Всього відповідей: 4476

Лічильники

Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2024