П`ятниця, 26.04.2024, 06:07
Вітаю Вас Гість

Гризунчики.ua

Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Цікаві і потрібні статті

Головна » Статті » Поради у догляді » Декоративні кролики

Як вибрати кролика?
Мабуть, вибір кроликів, відповідних для виконання поставленої мети, одна з
найголовніших завдань, яку повинен вирішити кролівник при покупці чотириногого вихованця.
Від правильного рішення цього питання багато в чому залежить, чи будете ви займатися кролівництвом чи ні.
Як складеться доля звіра після того, як ви його придбали? Чи не будете ви розчаровані в нім з тих або інших причин?
Всі ці питання потрібно як слід продумати на сімейній раді і лише після позитивного рішення йти купувати кролика потрібної породи.

Купувати кроленяти краще у заводчика(наприклад,в мене), де можна познайомитися з малюком ближче, отримати консультацію.
Подивитися на його батьків, дізнатися їх характер, чи неагресивні вони, оскільки часто характер передається крольчинятам.
Перш за все, особливо важливо знати, що наявні в продажі дрібні і карликові породи карликових кроликів
дуже рідко є чистопорідними, в більшості випадків це помісь карликових порід з дрібними кроликами.
Дуже легко також купити замість карликового або декоративного кролика молодого кролика середньої породи.
Породисті карликові кролики бувають різного забарвлення і відрізняються тільки тим, що мають щільнішу статуру,
достатньо "крупну" округлу голову і не досягають великих розмірів.Обережно,щоб Вас не ошукали!

У породистого карликового кролика опуклі великі очі і дуже короткі вуха.Їх довжина від 4,5 до 5,5 см і ніколи не перевищує 7 см
При цьому маса дорослого кролика може бути від 600 до 1500 р. Найбільш бажана жива вага 1100- 1250 р. Дорослі карликові кролики з масою менше 700 — 800 г мало пристосовано до життя і часто гинуть.

Молодих кроликів молодше б тижнів купувати не слід, оскільки їх легко сплутати з іншими породами крупніших кроликів, або купити не чистопорідних звірів. Серед карликових порід особливою любов'ю користуються кролики з групи баранів. Як і у молодняка інших порід, у крольчат породи баран вуха стоять спочатку прямо, але пізніше обвисають. Причому протягом деякого часу у молодняка одне вухо може бути стоячим, інше висячим(дуже мила картина).

У Західній Європі є велика кількість фірм, які займаються племінною роботою, і у них можна купити чистопорідного карликового кролика. Такі кролики мають мітки на обох вухах. На правому вусі віддрукована велика буква і одне, як правило, тризначне число; 600 указує на те що тварина отримана з розплідника Пірна з Саксена, 20 позначає розплідник Тулона в Нижній Австрії, з якого поступають тварини.
Мітка на лівому вусі містить інформацію про вік кролика. За першим числом яке може бути одно- або двухзначним, слідує крапка. Дане число позначає місяць народження кролика.
Наступне число, яке завжди є однозначним, указує на рік народження, потім знову слідує крапка. Наступне число, яке може бути однозначним або багатозначним, позначає номер в племінній книзі, під яким зареєстрована тварина в даному розпліднику.

Таким чином, по мітках на вухах можна точно встановити походження кролика.
Наприклад, 11.4.22 на лівому вусі указує, що кролик народився в листопаді 1994 року і в племінній книзі має порядковий номер 22.

Дві цифри, що позначають рік народження породистих кроликів, не ставляться, оскільки
на відміну від тварин, яких містять любителі, в розплідниках кролики зазвичай містяться до віку 9 — 10 років.

Кроликів краще купувати у молодому віці.
Від молодняка з настанням статевої зрілості легше отримати приплід, чим від дорослих тварин. Якщо ви купуєте кроликів, щоб їх розводити, то бажано набувати декількох особин. Це дозволить уникнути помилок при визначенні статті і породи кролика.

Крім того, це більшою мірою гарантує, що не будуть придбані тварини з прихованими дефектами.

Щоб визначити стан здоров'я майбутньому вихованця, потрібно, перш за все, звернути увагу на його зовнішній вигляд. У здорового кролика швидка реакція на людину, шерсть, щільно прилегла до тіла, гладка, без голих плям на місцях, зазвичай покритих волоссям; очі блискучі, живі, дихання без хрипів і свисту.

Потім, щоб визначити ступінь угодованої, тварину беруть в руки і обмацують у нього грудну мускулатуру, оглядають клоаку (волосяний покрив навколо неї не повинен бути таким, що злипнувся від калу). Набувати звірів млявих, худих, з випираючими ребрами або оголеними ділянками тулуба не стоїть.
Все це ознаки того, що кролик нездоровий.

У жодному випадку не повинно бути гнійних виділень з очей. Якщо є поразка тільки одного ока, причинами можуть бути:
- попадання пороши, дрібних твердих частинок, дія протягу і т.д. Двосторонню поразку очей оцінювати складніше, оскільки це часто є ознакою інфекційного захворювання.

Обов'язково слід погладити кролика проти шерсті, щоб перевірити, є чи у нього на шкірі і шерсті поразки запального характеру, струпи усохлі кірки гноїть, а також ектопаразіти (блохи, воші, кліщі). Виділення бліх особливо помітні при сильній поразці у вигляді невеликих висохлих чорних частинок.

Злипання в області заднього проходу указує на те, що у кролика пронос або він містився в поганих умовах.
При огляді кроликів знизу слід визначити підлогу тварини.
У молодняка визначити його складно.

Здорові і добре нагодовані кролики стрибають по клітці, виявляють цікавість до навколишнього оточення і завжди приймають їжу. Звичайно, час від часу вони відпочивають, забираючись в будиночок, або сидять на дні клітки, Дуже часто їх можна відмітити відпочиваючими в лежачому положенні, витягнувшись або на боці. Якщо кролик сидить в кутку клітки з скуйовдженою шерстю, закриває очі, то це часто ознака захворювань.
Залишились питання?
Обговори їх у Форумі зі спеціалістами.

Категорія: Декоративні кролики | Додав: Оксана (31.03.2010)
Переглядів: 9492 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 4.7/7
Всього коментарів: 3
3 Mikl  
0
Дуже субєктивна стаття!!!! Ви описуєте всього одну породу карликових кроликів, а їх набагато більше... Розширте свій кругозір ------
"У породистого карликового кролика опуклі великі очі і дуже короткі вуха.Їх довжина від 4,5 до 5,5 см і ніколи не перевищує 7 см "
У карликового баранчика вуха довші! Форма тільа теж залежить від породи... Ви просто продавець однієї породи! Не дизінформуйте людей. Не проводьте рекламу тільки своїх кроликів. Всі вони дуже кумедні і мають свої переваги. !

2 Юлічк@***  
0
Як твоя ЛЯЛЯ?

1 Юлічк@***  
0
привіт Аня

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Меню сайту

Категорії розділу

Шиншили [4]
Щурі та мишки [9]
Морські свинки [22]
Хомяки [14]
Декоративні кролики [8]

Пошук

Цікаві сайти

Морські свинки Львів Форум

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 2051

Лічильники

Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2024