Середа, 21.11.2018, 06:02
Вітаю Вас Гість

Гризунчики.ua

Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Цікаві і потрібні статті

Головна » Статті » Поради у догляді » Морські свинки

Генетика з нуля 2

Зникнення білого забарвлення квіток в першому гібридному поколінні і її поява в подальших поколіннях, а також схожу поведінку інших ознак, що вивчалися, дозволили Менделеві сформулювати правило, що отримало назву закону домінування: якщо контрастуючі гени якої-небудь ознаки присутні у гібридних індивідуумів, то один з них може виявитися у даного індивідуума і замаскувати присутність свого партнера. Ген, який виявляється, або експрессируєтся, називають домінантним, а замаскований ген - рецесивним.
Виявити наявність того або іншого рецесивного гена можна тільки в тому випадку, якщо даний індивідуум гомозіготен по цьому рецесивному гену, тобто несе два ідентичні рецесивні гени; в цьому випадку рецесивна ознака у нього виявляється. У індивідумів, гомозиготних по домінантному гену (що несуть два ідентичні домінантні гени), і у гетерозіготних індивідумів (що несуть два разних гена, в даному випадку - один домінантний і один рецесивний) експрессируєтся тільки домінантний ген.

Генетики часто користуються для позначення генів буквеною символікою: домінантний ген, відповідальний за ту або іншу ознаку, вони позначають прописною буквою, а рецесивний - відповідною рядковою; слідуючи цьому правилу, ген червоного забарвлення квіток у гороху в дослідах Менделя можна позначити буквою R, а ген білого забарвлення - буквою r.
Якщо у індивідуума експрессируєтся який-небудь домінантний ген, то саме із-за домінування важко сказати, гомозіготен або гетерозіготен цей індивідуум по даному гену. Про такого індивідуума говорять, що у нього домінантний фенотіп, тобто такий же фенотіп, як у особини, гомозіготной по даному домінантному гену. По генотипу ж, тобто за своєю справжньою генетичною конституцією, цей індивідуум може бути як гомозіготним, наприклад RR (дві дози гена червоного забарвлення квіток), так і гетерозіготним, Rr (один ген червоного забарвлення квіток і один ген білого забарвлення).

У індивідума з рецесивним фенотипом (у нашому прикладі - білі квітки) повинен бути рецесивний генотип rr (два гени білого забарвлення квіток).
Генотип індивідуума визначається у момент запліднення; фенотіп же його є результат взаємодії всіх його генів один з одним і з різними чинниками середовища. Наприклад, рослина може бути низькорослою тому, що воно несе в собі «гени карликовості», або тому, що воно не отримало достатньої кількості живильних речовин і не змогло вирости таким, як це диктували «гени високого зростання, що були у нього».
Категорія: Морські свинки | Додав: Лана (29.03.2010)
Переглядів: 646 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Меню сайту

Категорії розділу

Шиншили [4]
Щурі та мишки [9]
Морські свинки [22]
Хомяки [14]
Декоративні кролики [8]

Пошук

Цікаві сайти

Морські свинки Львів Форум

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 2040

Лічильники

Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2018