П`ятниця, 26.04.2024, 18:37
Вітаю Вас Гість

Гризунчики.ua

Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Цікаві і потрібні статті

Головна » Статті » Поради у догляді » Морські свинки

Морська свинка і компанія
І інші морські свинки
Морська свинка відноситься до найбільш покірливих тварин, яких тільки можна собі уявити. Вона не має в своєму розпорядженні ніяких способів активної оборони по відношенню до хижаків. Її гострі різці використовуються, найбільше, в сутичках в межах вигляду за прожиток або партнера; до того ж, і ці сутички закінчуються зазвичай без пролиття крові. Як правило, вони зводяться до відлякуючих рухів і поз: супротивники стають один напроти одного "віч-на-віч з високо піднятими головами і скреготять зубами, прагнучи провести як можна більше враження на суперника. Безпосередня сутичка зводиться до одній або двох коротких сутичок, що закінчуються зазвичай втечею слабкішої особини.
До серйозніших конфліктів справа доходить тільки між самцями в двох ситуаціях: коли поблизу знаходиться самка в період тічки; під час територіального конфлікту із сторонніми особинами. Самці, виховувані разом, як правило, настроєні один до одного доброзичливо.
Інший типовий прояв поведінки морських свинок — стадна поведінка — виявляється тоді, коли численні особини живуть разом. Кожен, хто тримає багато самок з одним або двома зрілими самцями, відмітить, що при кожному такому самцеві сосредотачиваєтся окрема група самок. Непроханих гостей з чужої групи швидко відгонять. В межах групи допускається також присутність юних самців, але тільки до пори досягнення ними зрілості. Наслідком такого розділення є те, що справжні сутички трапляються рідко.
Якусь форму стадної поведінки можна також спостерігати, маючи разом тільки двох морських свинок. Вона визначається як "тандемний рух". Якщо тварини мають можливість вільно пересуватися по великому простору, вони здебільшого тримаються дуже близько один до одного, спрямовуючись одне за іншим; як правило, першу позицію — предводителя, ватажка — займає постійно одна і та ж особина. Такі типові ватажки і особини, їм підлеглі, зустрічаються у багатьох різних видів тварин. Ватажок зазвичай є найсильнішим, найбільш відважну особину.
Своє положення він зазвичай зберігає і в неволі, хоча все ж таки можуть траплятися і виключення.

 
Інші домашні тварини
Зустрічаючи на своєму шляху інша тварина, морська свинка поводиться байдуже, незалежно від того, більше це тварина в порівнянні з нею або менше. Крім свинок, у мене удома є дещо інших тварин, зокрема, миші і білки. Проте всі мої зусилля, направлені на те, щоб зацікавити ними морських свинок, викликати якусь їх реакцію, закінчилися невдачею. Морські свинки, що підростають у власному колективі і знають виключно один одного, просто ігнорують будь-яких інших тварин. Така відсутність реакції може опинитися для свинки згубним, якщо вона зіткнеться з хижою твариною. Вона, як і багато домашніх вихованців, абсолютно беззахисна при очних знайомствах з хижаком, наприклад, котом. Отже, саме на нас лягає відповідальність за її безпеку.
З карликовими кроликами морські свинки уживаються, як правило, дуже добре. Часто кролик захищає свого маленького друга, затишно укладається з ним поряд і облизує його. Але буває і так, що дружба не виходить. Кролики-самці, яких завчасно каструють, у будь-якому випадку краще підходять для сумісного змісту з морськими свинками. Кролики-самки в боротьбі за володіння територією можуть при нагоді потіснити морську свинку або просто загнати її в кут.
 
Собаку можна привчити до того, що морську свинку слід сприймати як такого ж члена сім'ї, особливо якщо тварини познайомилися один з одним у молодому віці. Якщо собака вже жив у вас якийсь час, необхідно поступово, крок за кроком привчати її до суспільства морської свинки.
 
Кішка відноситься до морської свинки в першу чергу як до здобичі, може її сильно поранити і навіть убити. Якщо ж тварини з найранішого віку знаходяться разом, то в більшості випадків вони непогано уживаються один з одним. При змісті морських свинок на балконі або у вольєрі слід постійно стежити за тим, щоб вони були захищені від кішок. Кішка своїми наскоками на клітку може налякати морську свинку. Якщо відстань між лозинами або величина осередків дозволяє, то кішка спробує зловити морську свинку своєю моторною лапкою

 
Золотисті хом'яки — тварини одіночниє, і у разі їх агресивності морські свинки не можуть чинити їм опору. Взагалі, не має сенсу зміст свинок з іншими гризунами, будь то мишки, щури, золотисті або карликові хом'яки, шиншили або білочки. Правда, при цьому морські свинки не стають агресивними, але часто дуже глибоко страждають від нав'язаного ним чужого і протиприродного партнерства.
Птахи часто прагнуть стягнути корм у морських свинок, а хвилясті папужки не проти клюнути їм вуха. Крупніші папуги стають дуже ревнивими і також починають клювати морських свинок. Тому в принципі не допускається зміст морських свинок з птахами, особливо з папугами, а також з такими дрібними видами, як хвилясті папужки
 
Людина
У нормальному стані морська свинка не кусає людей. Навіть якщо постукати пальцем по єємордочке, вона не укусить, а прагнутиме злизати солоне шкірне виділення. Якщо хто-небудь виявиться укушеним свинкою, то може бути майже упевнений в тому, що за хвилину до цього він зробив тварині щось погане.
При нагоді ж, якщо при яких-небудь обставинах вас укусить морська свинка, не треба її ні бити, ні карати яким би то не було іншим чином. Це тварина не в змозі зв'язати покарання з довершеною провиною і лише ще більше перелякається.
Щоб ви могли краще зрозуміти характер морських свинок, приведу тепер декілька прикладів типової поведінки, пояснюючи їх значення.
Коли свинка чогось злякається, вона зазвичай біжить, так швидко, як тільки може, в найближчий темний куточок, намагається знайти яке-небудь потайне місце або заритися. Це поведінка, властива нірним тваринам, у яких втеча є захисною реакцією. Якщо тварина не може знайти притулок, воно тікає якнайскоріше і якнайдалі. У тому випадку, коли всі шляхи до втечі виявляються відрізаними, воно зупиняється, стаючи задом до стіни, і завмирає в нерухомості.
Ймовірно, вам представиться випадок постежити за всіма цими реакціями, коли спробуєте зловити нову свинку, вперше випущену погуляти по квартирі. Тому важливо — особливо спочатку — поводитися з твариною дуже делікатно, так, щоб не налякати його.
Морській свинці потрібно дуже мало часу для сну, і, не дивлячись на те, що вона вважається денним тваринам, вона активна також впродовж значної частини нічного часу. Сплять вони лише від чотирьох до шести годин на добу.
Нарешті, згадаю про один дивний звичай свинок, який, хоч і може показатися таким, що шокує, не повинно вас турбувати. А саме, іноді вона з'їдає власні випорожнювання. Цей феномен, відомий також у кроликів, собак і інших тварин, носить назву копрофагії.
 
Діти
Морська свинка - ідеальна тварина для дітей. Вона дуже товариська, любить ласку, і чим більше з нею спілкуєшся, тим більше жвавою і тямущою вона стає. Проте любов звіра завоювати непросто, морська свинка повинна спочатку проникнутися довірою до тих, що оточують. Маленький звір спочатку повинен звикнути до
всього нового, включаючи погладжування і ласки.
Дайте дитині відчути і його частку відповідальності під час годування звіра, догляду за ним і прибирання його житла. Але не надайте тварину дитині, неубедішись спочатку, що морська свинка бадьора. Зміна в поведінці звіра, як правило, указує на захворювання — чого дитина може просто не відмітити.
Примітка. Був випадок, коли діти з відчуття любові до тварині просто до смерті затіськалі морську свинку в своїх руках. Вона не може захищатися, не дряпається і не кусається, сильно не сіпатиметься, як кролик, і не зможе вправно зіскочити на підлогу, як кішка.Поясните все це дитині, щоб звір в процесі спілкування не загинув по його провині.

Категорія: Морські свинки | Додав: Лана (15.03.2010)
Переглядів: 12259 | Коментарі: 5 | Рейтинг: 4.2/14
Всього коментарів: 2
2 Анастасія  
0
Да свинка гарна. А де ти живеш, у якому місті?

1 Мирося:)  
0
Моя морська свинка Барні ( хлопчик ) така гарна=)
я дуже його люблю !!!
Він любить коли йому чухають спинку , і носять на поводку по траві .

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Меню сайту

Категорії розділу

Шиншили [4]
Щурі та мишки [9]
Морські свинки [22]
Хомяки [14]
Декоративні кролики [8]

Пошук

Цікаві сайти

Морські свинки Львів Форум

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 2051

Лічильники

Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2024