Субота, 27.04.2024, 15:42
Вітаю Вас Гість

Гризунчики.ua

Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Фотоальбоми

Головна » Фотоальбом » Їм потрібна наша допомога » Сліпак буковинський

Сліпак буковинський

Таксономічна характеристика: Один з 5 видів роду; один з 4 видів роду у фауні України.
Статус: III категорія.
Поширення: Водиться на території Сторожинецького та Глибоцького р-нів Чернівецької обл. Ендемік Сх. Передкарпаття. Зустрічається також у Румунії.
Місця перебування: Переважно ділянки залишкових цілинних земель, пасовища, сіножаті, узбіччя польових доріг, полезахисні лісосмуги, схили ярів, балок, узлісся, поля сільськогосподарських культур і присадибні ділянки.
Чисельність: Близько 1,5 тис. особин. Щільність у місцях перебування становить 0,2-0,4, дуже рідко - 4-10 особин на 1 га.
Причини зміни чисельності: Інтенсивна господарська діяльність людини (розорювання цілинних земель, застосування пестицидів, мінеральних добрив тощо).
Особливості біології: Високоспеціалізований землерий, живе в норах складної будови завдовжки понад 200 м: дорослі особини роблять горизонтальні ходи діаметром 10-12 см, молоді - 6-8 см. Гніздова камера, як правило, одна, рідше - дві, з підстилкою з сухих трав. Комори розташовані на глибині 1-1,5 м. Площа індивідуальних ділянок у молодих тварин досягає 90 м2, у дорослих - 250 м2. Живиться корінням понад 50 видів рослин. Запасає на зиму бл. 23 видів рослин заг. масою 0,5-6 кг на сіножатях, 1- 12 кг - на сільськогосподарських полях, до 4 кг - на угіддях багаторічних трав. За добу споживає корму більше за власну масу. Статевозрілим стає у 2-річному віці. Самка раз на рік (січень - березень) народжує 2-3 малят. Лактація триває бл. З тижнів. У травні молодь переходить до самостійного способу життя. Вороги - ласка, тхір лісовий, лисиця та хижі птахи.
Розмноження у неволі: Даних немає.
Заходи охорони: Занесено до Червоної книги Української РСР (1980) та Європейського Червоного списку (1991). Охороняється на тер. заказника загальнодержавного значення Цецине (Чернівецька обл.). Необхідно охороняти типові біотопи, створювати нові заказники.
1897 0 4.8

Додано 14.03.2010 Лана

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Меню сайту

Категорії розділу

Їм потрібна наша допомога [17]
Породи морських свинок [22]
Породи хом"яків [14]
Породи декоративних кроликів [1]
Різновиди щурів і мишей [6]
Аватари з гризунами [119]
Конкурсний альбом [15]

Пошук

Цікаві сайти

Морські свинки Львів Форум

Наше опитування

А хто у Вас живе?
Всього відповідей: 4476

Лічильники

Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2024